Pożyczki chwilówki online - lista-firm.com.pl


Inwestycja w złoto

Czy i kiedy warto inwestować w złoto? W co inwestować?

        Inwestycje w złoto cieszą się popularnością od tysięcy lat. Złoto jest środkiem płatniczym, który (w przeciwieństwie do niejednej narodowej waluty) tak naprawdę nigdy nie stracił na wartości. Ilość złota na świecie jest stała, dlatego jego wartość jest stabilna. Większość współczesnych inwestorów traktuje żółty metal jako niezawodny sposób na zabezpieczenie swojego majątku. Każdy, kto posiada oszczędności powinien pomyśleć o zamianie przynajmniej części z nich na złoto.


Kiedy warto inwestować w złoto?

        Inwestycja w złoto nie jest raczej polecana osobom, które liczą na szybki zysk w bardzo krótkim czasie. Cena złota jest stabilna i w przeciągu lat ulega niewielkim wahaniom. Możemy z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że wzrośnie na skutek kryzysowych sytuacji politycznych i gospodarczych – dokładnie wtedy, kiedy pieniądz, którym posługujemy się na co dzień straci na wartości lub stanie się całkowicie bezużyteczny. Historia pokazuje, że złoto było jedynym pewnym środkiem płatniczym podczas wojen. Dawało większe bezpieczeństwo niż pieniądze w banku (które ulegały konfiskacie) i posiadanie nieruchomości. Można je było zabrać ze sobą wszędzie, a także zapłacić nim w praktycznie każdym miejscu na świecie. To się nie zmieniło.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie naszym i naszej rodziny posiadanie złota jest jak najbardziej wskazane. Powinniśmy jednak życzyć sobie, żeby nigdy nie mieć potrzeby go użyć.

Posiadanie złota to również zabezpieczenie na wypadek kryzysowej sytuacji. Osoby, które nagle staną przed koniecznością znalezienia dodatkowych pieniędzy mogą skorzystać z kredytu w banku, oferty firmy pożyczkowej lub po prostu sprzedać swoje złoto (jest to zdecydowanie najmniej kosztowne rozwiązanie).

Jakie złoto kupować? Złoto inwestycyjne.

        Warto zdawać sobie sprawę, że zakup złota w każdej postaci nie ma większego sensu. Osoby, które inwestują w biżuterię i złote gadżety przy pierwszej próbie sprzedaży przekonają się, że ich zbycie nie jest wcale takie proste. Przede wszystkim przedmioty te zawierają złoto niższej próby. Są też o wiele droższe niż surowiec użyty do ich wyprodukowania, a to ze względu na fakt, że ich cena zawiera dodatkowo koszty pracy jubilera, który je wykonał. Podczas sprzedaży nie możemy liczyć na cenę wyższą niż cena złotego złomu. A nie o to nam przecież chodzi. Nie jest dobrym rozwiązaniem inwestycja w numizmaty, czyli monety kolekcjonerskie. Wprawdzie mogą one osiągnąć cenę znacznie wyższą niż cena złota w nich zawartego, jednak będzie ona wynikała z wartości kolekcjonerskiej monety. Pieniądze dostaniemy jedynie wówczas, kiedy znajdziemy kupca na dany przedmiot, co nie jest zadaniem prostym. W przypadku chęci sprzedaży w punkcie skupu złota, również nie możemy liczyć na cenę wyższą niż cena złotego złomu.

Jeżeli chcemy sprzedać złoto szybko, bez problemów, a do tego z zyskiem – mamy dwie możliwości. Pierwsza z nich to zakup złotych sztabek, druga do natomiast kupno monet bulionowych.

Złote sztabki, czy monety bulionowe – co wybrać? Gdzie kupić złoto? Uncja złota, złote monety.

        Inwestorzy, którzy myślą o kupnie złota inwestują w monety bulionowe lub złote sztabki. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaka inwestycja opłaca się bardziej. Wiele zależy od tego jakimi funduszami dysponujemy. Jeżeli mamy mniej oszczędności – kilka, kilkanaście tysięcy złotych, powinniśmy kupić monety bulionowe. W przypadku, kiedy na zakup złota możemy przeznaczyć większe sumy pieniędzy – rekomendowane są sztabki. Monety bulionowe są nieco droższe od sztabek, jednak ich zaletą jest między innymi to, że bardzo trudno je podrobić. Warunkiem jest oczywiście zakup najpopularniejszych monet. Osoba chętna do ich nabycia może porównać wagę i proporcje takiej monety. Obecnie praktycznie niemożliwe jest stworzenie monety identycznej jak oryginał, posiadającej dodatkowo tę samą wagę niebędącej wykonaną ze złota. W przypadku złotych sztabek poważnym problemem są (nie tak rzadko) występujące podróbki. Niedoświadczona osoba bardzo ryzykuje wydając duże sumy pieniędzy na sztabkę, która może być pokryta złotem jedynie na zewnątrz.

Złota moneta uncja Żeby ograniczyć ryzyko związane z zakupem złota, zaleca się nabywanie go jedynie u sprawdzonych sprzedawców. Dodatkowo, kiedy kupujemy sztabki – wybierajmy tylko i wyłącznie złoto od największych znanych na całym świecie producentów. W ten sposób zwiększamy swoje szanse na ich szybką sprzedaż. Podobnie należy postępować w przypadku zakupu monet bulionowych. Choć współcześnie na rynku nie brakuje różnorodnych monet inwestycyjnych, doświadczeni kolekcjonerzy wybierają jedynie pięć – sześć z nich. Postępujemy tu odwrotnie niż w przypadku wyboru monet kolekcjonerskich. Musimy mieć świadomość, że rzadko spotykane monety, choćby nawet oryginalne i wykonane ze złota najwyższej próby mogą nie znaleźć nabywcy. Jest to spowodowane względami bezpieczeństwa. Najlepiej kupować i inwestować w mennicy polskiej . Zawsze mamy gwarancję, że możemy odsprzedać zakupione złoto i odzyskać pieniądze. Inwestor woli kupić monetę, którą zna i której oryginalność może łatwo sprawdzić. Najpopularniejsze obecnie monety bulionowe o wadze jednej uncji to:

- Amerykański Orzeł,
- Południowoafrykański Krugerrand,
- Kanadyjski Liść Klonowy,
- Wiedeńscy Filharmonicy,
- Polski złoty Orzeł bielik,
- Brytyjski Suweren.

Czy warto inwestować w złoto na papierze?

        Współcześnie zamiast złotych monet i sztabek mamy możliwość zakupu złota na papierze. Są firmy, które proponują nam możliwość zakupu tak zwanego wirtualnego złota. Gwarantują nam, że w razie chęci będziemy mogli zgłosić się po złoto w formie fizycznej. Taka forma zakupu ma rozwiązać między innymi problem przechowywania złota. Nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę. Przede wszystkim dlatego, że nigdy nie mamy pewności, że w trudnych sytuacjach będziemy mogli bez problemów odzyskać złoto, za które zapłaciliśmy.

Gdzie schować, przechowywać złoto?

        Każda osoba, która kiedykolwiek myślała o zakupie złota stanęła przed problemem jego przechowywania. Jest to sprawa bardzo złożona. Współcześnie mamy możliwość przechowywania cennego kruszcu w bankach lub prywatnych skrytkach. Wadą trzymania złota gdziekolwiek poza naszym domem jest to, że możemy go już nigdy nie zobaczyć. W najlepszym wypadku nie będziemy mogli sięgnąć po nie tak szybko jak będziemy tego potrzebowali. W przypadku skrajnych sytuacji takich jak na przykład wojna, każda godzina może być dla nas decydująca.

Przechowywanie złota w domu jest rozwiązaniem bezpieczniejszym, ale nie pozbawionym wad. Przede wszystkim zawsze istnieje możliwość kradzieży. W przypadku włamań rabunkowych większość złodziei nie szuka sprzętu elektronicznego, a właśnie złota i pieniędzy. Decydując się na przechowywanie większych ilości złota w domu musimy liczyć się ze stresem jaki się z tym wiąże. Dodatkowo należy wymyślić miejsce, o którym złodzieje nigdy nie pomyślą. Trzymanie kosztowności w sejfie nie jest najlepszym pomysłem – będzie to jedno z pierwszych przeszukiwanych miejsc. Część osób decyduje się na zakopanie złota w ogrodzie. Niezależnie od tego na co byśmy się nie zdecydowali, zawsze ponosimy ryzyko. Jednocześnie trzymanie żółtego metalu przy sobie cały czas jest bardzo popularne. Tylko to gwarantuje nam, że będziemy mieli je wówczas, kiedy będzie nam naprawdę potrzebne.

Dodano: 17/02/2018 Autor: Mateusz Bogacz    
Oceń artykuł od 1 do 5:Komentarze, pytania, opinie:


Strona ma charakter jedynie informacyjny. Nie gwarantujemy że podane informacje są prawdziwe. Nie ponosimy odpowiedzialności za Państwa decyzje i ich następstwa.
Zawsze należy czytać umowy pożyczek i stosować się do warunków. lista-firm.com.pl 2018 & 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone. ®

Warning: include(./../../php/get_rating.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/menda90/domains/lista-firm.com.pl/public_html/blog/inwestycja-w-zloto.php on line 108

Warning: include(./../../php/get_rating.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/menda90/domains/lista-firm.com.pl/public_html/blog/inwestycja-w-zloto.php on line 108

Warning: include() [function.include]: Failed opening './../../php/get_rating.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.3/lib/php') in /home/menda90/domains/lista-firm.com.pl/public_html/blog/inwestycja-w-zloto.php on line 108

Warning: include(./../../php/get_comments.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/menda90/domains/lista-firm.com.pl/public_html/blog/inwestycja-w-zloto.php on line 113

Warning: include(./../../php/get_comments.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/menda90/domains/lista-firm.com.pl/public_html/blog/inwestycja-w-zloto.php on line 113

Warning: include() [function.include]: Failed opening './../../php/get_comments.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.3/lib/php') in /home/menda90/domains/lista-firm.com.pl/public_html/blog/inwestycja-w-zloto.php on line 113