Ferratum - umowa pożyczki ratalnej firmy pozabankowej online
Pobierz na komputer umowę w formatacie docx i pdf lub po prostu zobacz i oceń. Jest to ta sama umowa pozabankowej pożyczki online,
którą można znaleźć na stronie firmy Ferratum, chwilówki bez baz bez BIK KRD:
- Pobierz ramową umowę pożyczki na raty Ferratum w formacie .pdf
Umowa ramowa pożyczki na raty sygnowana marką przedsiębiorstwa Ferratum to dokument liczący 12 stron. Na początku zapisów, które poznać powinien każdy zainteresowany zaciągnięciem zobowiązania finansowego w Ferratum, znajdują się wszelkie niezbędne dane teleadresowe dotyczące pożyczkodawcy, który licencję na udzielanie pożyczek otrzymał od Maltańskiego Urzędu ds. Nadzoru Finansowego.
Ramowa umowa pożyczki uwzględnia ustalenie najważniejszych założeń kredytu: jego wysokość, okres kredytowania,
wysokość opłaty z tytułu pierwszego uruchomienia pożyczki, wysokość opłaty administracyjnej potrącanej miesięcznie,
wysokość odsetek w sakli roku – na poziomie 10%. W ramowej umowie pożyczki zawarte zostaną też ustalenia dotyczące
kosztów całkowitej pożyczki, jak również całkowitej kwoty do spłaty oraz rocznej stopy referencyjnej. Każdy klient
otrzyma także szczegółowo rozpisany harmonogram spłat, wyszczególniony w specjalnie przygotowanej tabeli. Tabela ta prezentuje następujące dane:
• datę
• kapitał
• opłatę z tytułu uruchomienia pożyczki
• opłatę administracyjną
• odestki
• oraz sumę do wpłaty obliczoną łącznie
Aby można było mówić o sukcesywnym pożyczeniu środków finansowych z Ferratum, pożyczkobiorcy powinni zapoznać się również z SECCI – to nic innego, jak Standardowy europejski arkusz informacyjny dotyczący pożyczki.
Klient pragnący pożyczyć fundusze w Ferratum musi pamiętać o konieczności wykonania przelewu w kwocie 0,01 zł na rachunek bankowy kredytodawcy, w terminie 24 godzin od złożenia wniosku o pożyczkę. Przelew ten służy weryfikacji i identyfikacji klienta przez kredytodawcę.
Aby uzyskać dostęp do swojego konta, każdy z klientów Ferratum otrzymuje osobisty, indywidualny PIN. Pożyczka zostanie uruchomiona nie później, niż kolejnego dnia roboczego po wystosowaniu przez kredytodawcę zgody na udzielenie pożyczki. Środki finansowe zostaną wypłacone kredytobiorcy na wskazany przez niego uprzednio rachunek bankowy.
Kiedy można odstąpić od umowy pożyczki w Ferratum? W terminie 14 dni – bez konieczności podawania przyczyny. Aby to zrobić, wystarczy wysłać pisemne oświadczenie o rezygnacji za pośrednictwem faksu lub poczty e-mail. Odstąpienie od umowy nie oznacza jednak, że klient nie jest zobowiązany do spłaty odsetek, które narosły od momentu uruchomienia pożyczki, do dnia jej całkowitej spłaty.
Spłacając pożyczkę klient musi liczyć się z tym, że jest zobowiązany do spłaty w polskiej walucie (złoty) – jeśli nie płaci w polskich złotych, musi liczyć się z pokryciem kosztów wymiany zagranicznej waluty na polską.
Kredytodawca w umowie ramowej pożyczki określa również hierarchię wpłat dokonywanych przez klienta. Ta prezentuje się następująco:
1. odsetki za zwłokę
2. opłata lub opłaty z tytułu uruchomienia pożyczki
3. opłata administracyjna
4. odsetki od pożyczki
5. kapitał pożyczki
6. pozostałe kwoty należne – zgodne z postanowieniami podpisanej przez klienta umowy
Odsetki za zwłokę w płatnościach wynoszą dwukrotność stopy referencyjnej ustalonej przez NBP oraz 5,5 punktów procentowych. Wysokość odsetek może ulegać zmianie na równi ze zmianami w wysokości stopy referencyjnej. Według ramowej umowy pożyczki obowiązującej aktualnie, odsetki kształtują się na wysokości 14%.
Wcześniejsza spłata pożyczki jest możliwa, jednak tutaj nie ominie klientów zapłata całkowitej opłaty za uruchomienie pożyczki oraz odsetek dotyczących okresu korzystania z pożyczki. Klienci będą mieli do zapłaty także proporcjonalną wysokość obniżonych opłat administracyjnych.
Jak można rozumieć istotne naruszenie umowy pożyczki w Ferratum? Taką sytuacją będzie choćby niespłacenie przez klienta w terminie co najmniej dwóch rat pożyczki.
A jak wygląda proces reklamacyjny w Ferratum? Niezadowolenie z usług kredytodawcy klient może zgłosić jednym z trzech sposobów: telefonicznie, w formie pisemnej lub e-mailowej. Reklamacja rozpatrzona zostanie w terminie 30 dni – okres ten wydłużyć się może nawet do 60 dni, ale o tym ewentualnym przedłużeniu procesu reklamacyjnego, klient zostanie powiadomiony przez kredytodawcę.
Niesolidny klient, nie wywiązujący się z harmonogramu spłat i nie spłacający pożyczki przynajmniej od 60 dni, może znaleźć się na liście dłużników, na której ma prawo umieścić go kredytodawca. Wszystko w ramach i zgodnie z przepisami prawa zawartymi w ustawie z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. z 2010, nr 81, poz. 530, ze zmianami).
Jeden klient może wziąć w Ferratum tylko jedną pożyczkę na raz. Kolejną może zaciągnąć dopiero wówczas, gdy minie co najmniej 24 godziny od spłaty poprzednio zaciągniętego zobowiązania finansowego.
Wszelkie zmiany w zapisach dotyczących umowy pożyczki muszą być uprzednio ustalone z kredytobiorcą i wyjść z ramienia kredytodawcy. Minimalny okres poinformowania o planowanych zmianach, zgodnych z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, wymaganiami gospodarczymi czy biznesowymi, wynosi 1 miesiąc przed faktycznym wprowadzeniem zmian. Istotne jest to, że zmiany wchodzą w życie jedynie wówczas, gdy klient je zaakceptuje i nie wypowie kredytodawcy umowy pożyczki na piśmie, w terminie przed wejściem zmian w życie.
Standardowe warunki umowy pożyczki dostępne są na stronie internetowej kredytodawcy, a klient ma prawo zapisania ich w formacie PDF lub wysłanie prośby o przesłanie kopii dokumentów przez kredytodawcę.
W przypadku zawierania umowy o pożyczkę drogą elektroniczną, zgodę na zawarcie tejże umowy klient wyraża poprzez kliknięcie „zgadzam się” w procesie aplikacyjnym.
Komentarze, pytania, opinie:
<--- wszystkie dokumenty <--- dokumenty Ferratum