Umowa ramowa pożyczki na raty Pożyczkomat Bank
Poniżej do pobrania umowa w formatach docx i pdf oraz do wglądu. Jest to ta sama umowa, którą można znaleźć na stronie pożyczkodawcy Pożyczkomat,
jednak tutaj mają Państwo możliwość jej pobrania na dysk komputera w wybranej formie:
- Pobierz ramową umowę pożyczki na raty Pożyczkomat w formacie .docx
- Pobierz ramową umowę pożyczki na raty Pożyczkomat w formacie .pdf
Umowa pożyczki ratalnej jest jednym z najważniejszych dokumentów które znajdować się powinny w posiadaniu wszystkich osób, które zdecydowały się uruchomienie konkretnego zobowiązania finansowego. Ta zawarta w Pożyczkomacie, zawierana jest między pożyczkobiorcą, a Friendly Finance Poland Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Złotej 7/18.
Najistotniejsze warunki pożyczki zawarte są już na samym początku dokumentu i przedstawione w formie wygodnej tabeli, prezentującej następujące dane: całkowitą kwotę pożyczki, koszty jej udzielenia, stałą wysokość stopy oprocentowania pożyczki, całkowity koszt pożyczki, całkowitą kwotę do zapłaty, wartość RRSO, czas obowiązywania umowy liczony w dniach oraz termin spłaty pożyczki.
Poniżej prezentujemy kilka z najważniejszych definicji, ujętych w zapisach tejże umowy:
1. Biura Informacji Kredytowej – podmioty działające na mocy ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych; mowa o takich instytucjach jak: Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. oraz ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
2. Biuro obsługi klienta – to jednostka organizacyjna pożyczkodawcy, pozwalająca na utrzymanie pełnego i wygodnego kontaktu pożyczkobiorcy z pożyczkodawcą; kontakt ten możliwy jest pod numerem telefonu wskazanym na stronie internetowej, jak i za pośrednictwem adresu elektronicznego: kontakt@pozyczkomat.pl
3. Całkowita kwota pożyczki – suma wszystkich środków pieniężnych udostępnionych pożyczkobiorcy przez pożyczkodawcę
4. Całkowity koszt pożyczki – to wszelkie koszty, które pożyczkobiorca poniesie wraz z realizacją umowy pożyczki, wynikające z tabeli opłat i prowizji obowiązującej na dzień złożenia wniosku o pożyczkę
5. Całkowita kwota do zapłaty – to suma całkowitej kwoty pożyczki oraz całkowitego jej kosztu
6. Prowizja za udzielenie pożyczki – to wysokość opłaty za udzielenie pożyczki, zgodna z tabelą opłat i prowizji obowiązującą na dzień złożenia wniosku o pożyczkę
7. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania)- to wartość równoznaczna z całkowitym kosztem pożyczki ponoszonej przez konsumenta, wyrażana jako wartość procentowa całkowitej kwoty pożyczki w stosunku rocznym
8. Termin spłaty pożyczki – to dzień, w którym pożyczkobiorca ma obowiązek spłacić pożyczkę oraz wszystkie należne jej koszta, określone w umowie pożyczki i wynikające z tabeli opłat i prowizji
9. Wniosek o pożyczkę – to wniosek o zawarcie umowy pożyczki, złożony przez pożyczkobiorcę względem pożyczkodawcy, niestanowiący jednak oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego
Klientem firmy finansowej, któremu może zostać udzielona pożyczka, może być osoba, która spełni łącznie kilka ważnych punktów: posiada pełną zdolność do czynności prawnych; jest osobą fizyczną; ma przynajmniej 18 lat; posiada obywatelstwo polskie, jest osobą wypłacalną; zarejestrowała profil klienta na stronie internetowej, nie posiada zaległości pieniężnych względem pożyczkodawcy; wyraża zgodę na zawarcie umowy pożyczki na odległość.
Kwota przyznanej pożyczki zostanie wypłacona pożyczkobiorcy na wskazany przez niego rachunek bankowy. W przypadku, gdy klient instytucji finansowej będzie nieterminowo regulował należności związane z pożyczką, pożyczkodawca ma prawo naliczania odsetek uwzględnionych w umowie. Wszystkie z wpłat dokonywanych przez pożyczkobiorcę na konto pożyczkodawcy zaliczane będą według następującej hierarchii:
1. Prowizja za udzielenie pożyczki
2. odsetki maksymalne za opóźnienie
3. najbardziej wymagalna rata
Pożyczkobiorca dysponuje prawem wcześniejszej spłaty zaciągniętej pożyczki.
Jakie prawa przysługują z kolei pożyczkodawcy, jeśli pożyczkobiorca spóźnia się ze spłatą pożyczki? Pożyczkodawca ma prawo naliczyć odsetki w wysokości równej dwukrotności sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych (odsetki maksymalne za opóźnienie).
W przypadku opóźnień w spłacie przekraczających termin 13 dni kalendarzowych, pożyczkodawca zyskuje dodatkowo prawo wypowiedzenia umowy pożyczki oraz żądania zwrotu całej kwoty pożyczki przez pożyczkobiorcę w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia doręczenia oświadczenia o wypowiedzeniu.
Istnieje jednak możliwość, że w wyżej opisanym przypadku pożyczkodawca może zaproponować pożyczkobiorcy inny plan spłaty istniejącego zobowiązania, ustalany w miejsce dotychczasowego harmonogramu spłaty.
Jeśli z kolei zaległości w brakach spłaty będą rosły i nie będzie szans na większą wypłacalność klienta, pożyczkodawca ma prawo przekazania informacji o zobowiązaniach pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może mieć wpływ na określenie posiadanej przez niego zdolności kredytowej.
Pożyczkodawcy przysługuje także prawo do wysyłania upomnień za pośrednictwem różnorodnych kanałów komunikacyjnych:
• wiadomości SMS
• wiadomości e-mail
• pisemnych wezwań do zapłaty
• telefonicznego kontaktu windykacyjnego
• sądowego wniesienia powództwa o zapłatę (w tym przypadku dochodzi dodatkowo możliwość obciążenia pożyczkobiorcy całymi kosztami procesu)
Pożyczkodawca ma również prawo dochodzenia swoich roszczeń finansowych za pośrednictwem osób trzech: w tym zewnętrznych firm windykacyjnych, kancelarii prawnych czy kancelarii komorniczych.
Pożyczkobiorcy z kolei przysługuje pełne prawo odstąpienia od umowy pożyczki, w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Jest to możliwe poprzez wypełnienie stosownego oświadczenia o odstąpieniu, przekazanego w dokumentach przez pożyczkodawcę. Warto wiedzieć jednak, że w tej sytuacji kwota odsetek należnych w przypadku odstąpienia od umowy pożyczki wynosi w stosunku dziennym: 0,027%.
Pożyczkobiorca ma prawo złożyć reklamacje dotyczących spraw objętych umową pożyczki. Może tego dokonać zarówno pisemnie, telefonicznie, jak i ustnie. Reklamacja ta powinna zostać rozpatrzona w terminie 30 dni od jej złożenia, jednak termin ten w uzasadnionych przypadkach może się przedłużyć nawet do 60 dni. Złożenie reklamacji nie zwalnia jednak pożyczkobiorcy z obowiązku regularnego i terminowego spłacania pożyczki.
W przypadku nieuznania reklamacji, pożyczkobiorca ma możliwość:
• wystąpienia z tym wnioskiem do Rzecznika Finansowego, z prośbą o rozpatrzenie sprawy
• wystąpienia z powództwem do sądu powszechnego, właściwego dla siedziby firmy Friendly Finance Poland sp. z o.o.
• skorzystania z Europejskiej Platformy Rozwiązywania Sporów Online ("Platforma ODR"), dostępnej pod adresem elektronicznym: http://ec.europa.eu/consumers/odr/
• zasięgnięcia pomocy o Rzecznika Konsumentów lub Federacji Konsumentów
Wszelkie dane osobowe udostępnione pożyczkodawcy przez pożyczkobiorcę są w pełni chronione i mogą być przetwarzane w celu realizacji umowy pożyczki oraz w celu zrealizowania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w szczególności ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, o kredycie konsumenckim, ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych oraz ustawy o rachunkowości.
Pożyczkobiorca ma pełne prawo do przetwarzania danych, ich poprawiania oraz zaprzestania przetwarzania danych, a samo ich podanie jest całkowicie dobrowolne.
Komentarze, pytania, opinie:
<--- wszystkie dokumenty <--- dokumenty Pożyczkomat