Odstąpienie od umowy pożyczki Moneyman - formularz odstąpienia
Poniżej do pobrania odstąpienie od umowy pożyczki Moneyman w formatach docx i pdf oraz do wglądu. Pamiętaj, że na odstąpienie od umowy pożyczki masz
14 dni, należy się wcześniej dowiedzieć na infolinii Moneyman czy wystarczy przesłanie zeskanowanego odstąpienia emailem czy
konieczne jest wysłanie pocztą polską, listem poleconym. Jest to to samo odstąpienie
umowy, które można znaleźć na stronie pożyczkodawcy Moneyman w panelu klienta,
jednak tutaj mają Państwo możliwość pobrania go na dysk komputera w wybranej formie:
- Pobierz odstąpienie od umowy pożyczki Moneyman w formacie .docx
- Pobierz odstąpienie od umowy pożyczki Moneyman w formacie .pdf
Odstąpienie od umowy pożyczki Moneyman
Trudna sytuacja finansowa lub nieprzewidziane wydatki w ilości ponadprogramowej – to główne i najczęstsze powody tego, że wypełniamy wniosek o pożyczkę. W przypadku uruchomienia każdego nowego zobowiązania finansowego, jako pożyczkobiorców obowiązywać nas będzie nie tylko szereg obowiązków, ale i praw. Te wszystkie zaś wynikają z obowiązujących w Polsce przepisów i są usystematyzowane w wielu dokumentach. Wśród ważnych dokumentów związanych z pożyczką finansową znajdziemy też wzór oświadczenia odstąpienia od umowy pożyczki. Sprawdźmy, co znajduje się w treści dokumentu obowiązującego w firmie Moneyman.
Odstąpienie od umowy pożyczki w Moneyman stanowi załącznik nr 3 do dokumentów związanych z pożyczką. W jego treści znajdziemy na początku miejsce na dane osobowe pożyczkobiorcy oraz jego adres. Całe pismo adresowane będzie do siedziby firmy Moneyman: ID Finance Poland sp. z o.o., ul. Hrubieszowska 6 a w Warszawie.
Sama treść dokumentu odstąpienia od umowy pożyczki jest dość rozbudowana. Pożyczkobiorca wpisując swoje imię i nazwisko, działa na podstawie art. 53 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2016 r., poz. 1528 z późn. zm.) i odstępuje od pożyczki o konkretnym numerze, zawartej w danym dniu (koniecznie trzeba podać numer pożyczki oraz datę jej zawarcia).
Następnie pożyczkobiorca zobowiązuje się do bezzwłocznego zwrotu otrzymanej pożyczki w terminie 30 dni od złożenia odstąpienia od umowy pożyczki. Zwrotu pożyczki dokonać powinien na podany w formularzu rachunek bankowy pożyczkodawcy, uruchomiony w Banku Zachodnim WBK S.A. Co więcej – kwota zwracanej pożyczki ma być zwrócona z maksymalnymi odsetkami ustawowymi – te wynoszą dwukrotność sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 3,5 punktów procentowych, liczonych od dnia wypłaty pożyczki.
Dodatkowo pożyczkobiorca wypełniając formularz odstąpienia od umowy pożyczki podkreśla świadomość obowiązku zwrotu otrzymanej pożyczki oraz oświadcza, że rozwiązuje umowę pożyczki lub umowę pożyczki ratalnej. Ostatnim elementem niezbędnym do wypełnienia w formularzu pozostaje czytelny podpis pożyczkobiorcy.
Komentarze, pytania, opinie:
<--- wszystkie dokumenty <--- dokumenty Moneyman