Umowa ramowa pożyczki POLOżyczka
Poniżej do pobrania umowa w formatach docx i pdf oraz do wglądu. Jest to ta sama umowa, którą można znaleźć na stronie pożyczkodawcy POLOżyczka,
jednak tutaj mają Państwo możliwość jej pobrania na dysk komputera w wybranej formie:
- Pobierz ramową umowę pożyczki POLOżyczka w formacie .docx
- Pobierz ramową umowę pożyczki POLOżyczka w formacie .pdf
Dokument przedstawiające najważniejsze i podstawowe informacje o pożyczce zawieranej między osobą pożyczającą, a pożyczkodawcą, to w każdym przypadku umowa pożyczki. Poniżej znaleźć można wszelkie najważniejsze informacje zawarte w treści umowy pożyczki POLOzyczka.
Podstawowe dane teleadresowe, dotyczące zarówno pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy, znaleźć można już na pierwszej stronie dokumentu, przedstawionej w formie czytelnej tabeli.
Na pierwszej stronie umowy znaleźć można także początek podstawowych definicji, o których mowa w dalszej części dokumentu. Łącznie definicji tych jest aż 28. Wyjaśniają one podstawowe pojęcia użyte w całości materiału. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują takie pojęcia jak:
• Kwota wypłacona – to kwota wypłacona pożyczkodawcy, wskazana w tabeli w § 7 ust. 1; kwota ta jest zwiększana o wartość kwoty do wypłaty, gdy zachodzi taka konieczność
• Limit pożyczkowy – to kwota ustalona indywidualnie dla każdego pożyczkobiorcy, uwzględniająca jego zdolność kredytową, wskazaną w tabeli w § 7 ust. 2
• RSO – to Roczna Stopa Oprocentowania Pożyczki, stała w trakcie obowiązywania umowy; wynosi 0% w skali roku
• Odsetki kapitałowe – To kwota odsetek naliczana od kwoty pożyczki w trakcie trwania umowy; w okresie w którym pożyczka została udzielona, wynoszą 0 złotych
• Odsetki za opóźnienie – to maksymalne odsetki za opóźnienie, regulowane zapisami prawa w myśl art. 481 § 2(1) Kodeksu cywilnego; odsetki kształtują się na poziomie dwukrotności sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych; ich naliczenie staje się zasadne wówczas, gdy pożyczkobiorca nieterminowo spłaca zaciągniętą pożyczkę; maksymalna wysokość odsetek na dzień zawarcia umowy to 14% w skali roku
• prowizja za przedłużenie dnia spłaty – to prowizja, którą pożyczkodawca uiszcza na rzecz pożyczkodawcy wówczas, gdy chce przedłużyć termin dnia spłaty
• prowizja za wypłatę kwoty do wypłaty – to prowizja pobierana za wypłatę kwoty do wypłaty, obowiązującej w ramach przyznanego klientowi limitu pożyczkowego
• serwis – adres strony internetowej pożyczkodawcy: https://www.solven.pl/
Pożyczka, dostępna w POLOzyczka nie może zostać udzielona na cele związane z prowadzoną przez potencjalnego klienta działalnością gospodarczą. W trakcie trwania umowy pożyczki, pożyczkodawca ma prawo do pobrania kwot lub kwoty, w ramach przyznanego mu limitu kredytowego. To, jak będzie on duży, uzależnione jest zaś od zdolności kredytowej danego klienta.
O pożyczkę w POLOzyczka starać się może osoba, która:
• posiada zdolność do czynności prawnych
• jest osobą fizyczną (konsumentem)
• posiada obywatelstwo polskie i zamieszkuje na terenie Polski
• jest osobą pełnoletnią, jednak nie starszą niż 76 lat
• posiada aktywne konto w serwisie prowadzonym przez pożyczkodawcę oraz złożyła wniosek o udzielenie pożyczki
• przedłożyła pożyczkodawcy wszelkie niezbędne dokumenty do określenia zdolności kredytowej
• pozytywnie przeszła proces weryfikacji i oceny zdolności kredytowej
• nie posiada niespłaconych zaległości finansowych wobec pożyczkodawcy
• zaakceptowała warunki umowy pożyczki
• uzyskała pozytywną decyzję w sprawie przyznania pożyczki
Aby można było mówić o sukcesywnym uruchomieniu procesu wnioskowania o pierwszą pożyczkę, klient ma obowiązek założenia konta w serwisie oraz zarejestrowania się. Ten proces nie jest jeszcze równoznaczny z zawarciem umowy z pożyczkodawcą. Pamiętać należy jednak o tym, by wszelkie dane podane w procesie rejestracji, były prawdziwe.
Umowa o pożyczkę zawarta zostać może już za pośrednictwem strony internetowej pożyczkodawcy. To tu osoba zainteresowana otrzymaniem dodatkowego zastrzyku gotówki, wypełnia wniosek o udzielenie pożyczki. Zaznacza w nim przede wszystkim interesującą ją wysokość kwoty oraz termin spłaty pożyczki. W przypadku, gdy pożyczkobiorca spełnił wszystkie wymagania wymienione powyżej, decyzja o przyznaniu pożyczki powinna dotrzeć do klienta w terminie 3 dni roboczych od momentu złożenia e-wniosku. Kolejnym etapem działań jest przesłanie przez pożyczkodawcę na adres e-mail pożyczkobiorcy umowy pożyczki, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, a następnie wypłata środków finansowych na konto pożyczkobiorcy w terminie nie później niż 14 dni od momentu wydania pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki.
Pożyczkobiorca, przesyłając środki finansowe pożyczkodawcy powinien wiedzieć, że wszelkie przesyłane przez niego pieniądze trafiające na konto pożyczkodawcy przeznaczane są kolejno na:
1. koszty związane z postępowaniem sądowym i egzekucyjnym, jeśli takie powstały
2. odsetki za opóźnienie, analogicznie jak wyżej
3. odsetki kapitałowe
4. prowizję
5. kwotę pożyczki
Warunki pożyczki przyznawanej przez POLOzyczka, określone są w umowie pożyczki w postaci tabeli. Znajdują się tam dane dotyczące: całkowitej kwoty pożyczki, okresu czasu, na jaki została udzielona, wskazuje się na dzień spłaty pożyczki, zaznacza, że stopa % wynosi 0% w skali roku, określa się wysokość odsetek kapitałowych i dziennych na poziomie 0 zł, wysokość prowizji, całkowity koszt pożyczki oraz całkowitą kwotę do spłaty, jak również wskazuje się na wysokość RRSO.
Identycznie sytuacja przedstawia się w przypadku pożyczki limitu pożyczkowego. Wskazuje się w tabeli na wszystkie z powyżej wymienionych wartości.
Wcześniejsza spłata pożyczki przez pożyczkobiorcę jest jak najbardziej dopuszczalna i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami ponoszonymi przez pożyczkobiorcę właśnie. Dodatkowo, jeśli klient spłaci swoje zobowiązanie przed dniem spłaty, wysokość całkowitego kosztu kwoty wypłaconej, zostanie pomniejszona o te koszty, które dotyczą okresu wcześniejszej spłaty.
O ile można pożyczkę spłacić wcześniej, można wnioskować również o przedłużenie terminu jej spłaty. Termin ten można wydłużyć o 7, 14, a nawet 30 dni. W tym celu pożyczkobiorca powinien złożyć stosowny wniosek u pożyczkodawcy oraz wpłacić na jego rachunek prowizję ujętą w tabeli kosztów.
Ważną informacją dla klientów pozostaje też to, co stanie się wówczas, gdy pożyczka nie zostanie wpłacona w dniu spłaty. Pożyczkodawca zyskuje wtedy prawo do naliczenia odsetek oraz uruchomienia czynności windykacyjnych. W pierwszej kolejności nierzetelny pożyczkobiorca spodziewać się może upomnienia w różnorakiej postaci (sms-owej, telefonicznej, e-mailowej czy osobistej przedstawiciela pożyczkodawcy). Po 10 dniach od dnia spłaty otrzymać może wezwanie do zapłaty, a po 25 dniach od dnia spłaty – ostateczne wezwanie do zapłaty. Co więcej – pożyczkodawca ma prawo zlecić wykonywanie czynności windykacyjnych także podmiotom trzecim.
Pożyczkobiorca, który zdecyduje się jednak na odstąpienie od umowy pożyczki, ma na to 14 dni od momentu podpisania dokumentu. W sytuacji, gdy umowa stanie się już nieważna, w terminie 30 dni od jej odstąpienia, pożyczkobiorca ma obowiązek przesłania pożyczkodawcy pożyczki, która została mu wypłacona. Jeśli zaś nastąpią jakieś opóźnienia w zwrocie pożyczki, pożyczkodawca naliczy nierzetelnemu klientowi odsetki w wysokości 0,038% dziennie.
Skutek natychmiastowy rozwiązania umowy przez pożyczkodawcę może nastąpić w dwóch przypadkach:
1. gdy pożyczkobiorca nieterminowo spłaca pożyczkę oraz należne jej zobowiązania
2. gdy pożyczkobiorca podał nieprawdziwe dane do wykorzystania w procesie weryfikacyjnym i oceny jego zdolności kredytowej
Tego rodzaju wypowiedzenie umowy nie wpływa jednak na zmniejszenie zobowiązań finansowych w relacji pożyczkobiorca – pożyczkodawca.
Wszelkie zmiany umowy o pożyczkę dokonane mogą zostać wówczas, gdy znacznie zmieniają się przepisy obowiązującego prawa. O wszelkich planowanych zmianach w treści umowy, na 30 dni przed ich wejściem w życie, pożyczkobiorca ma być informowany przez pożyczkodawcę.
Wszelki reklamacje dotyczące pożyczki mogą być składane zarówno w formie pisemnej, ustnej, jak i elektronicznej, z wykorzystaniem poczty e-mail. Pożyczkodawca powinien rozpatrzyć reklamację w terminie 30 dni od daty jej złożenia przez pożyczkobiorcę. W sytuacji, gdy termin ten nie może być dopełniony, czas odpowiedzi przedłużyć się może nawet do 60 dni. O wszystkim jednak na bieżąco ma być informowany pożyczkobiorca.
Pożyczkobiorca, jako strona podpisująca umowę z pożyczkodawcą, przez cały trwania umowy o pożyczkę ma obowiązek informowania pożyczkodawcy o zmianie danych dotyczących jego samego. W szczególności mowa o zmianie:
• miejsca zameldowania lub zamieszkania
• numeru konta bankowego
• numeru telefonu kontaktowego
• innych danych podanych podczas wypełniania wniosku rejestracyjnego o przyznanie pożyczki
• danych mających wpływ na ocenę zdolności kredytowej pożyczkobiorcy
Załączniki do umowy pożyczki stanowią:
1. tabela kosztów
2. wzór odstąpienia od umowy pożyczki
Prawo, które obowiązuje we wszelkich zapisach umowy pożyczki POLOzyczka, to prawo polskie.
Komentarze, pytania, opinie:
<--- wszystkie dokumenty <--- dokumenty POLOżyczka