Umowa ramowa pożyczki Wonga
Poniżej do pobrania umowa w formatach docx i pdf oraz do wglądu. Jest to ta sama umowa, którą można znaleźć na stronie pożyczkodawcy Wonga,
jednak tutaj mają Państwo możliwość jej pobrania na dysk komputera w wybranej formie:
- Pobierz ramową umowę pożyczki Wonga w formacie .docx
- Pobierz ramową umowę pożyczki Wonga w formacie .pdf
Ramowa umowa pożyczki to jeden z najważniejszych dokumentów niezbędnych do skutecznego otrzymania wsparcia finansowego w postaci pożyczki na dowód. Dziś przedstawimy szczegółowe zapisy zawarte w umie ramowej pożyczki Wonga. Zawiera się ją między pożyczkobiorcą, a firmą Wonga.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Żaryna 2B, bud. D.
Oto lista najważniejszych pojęć zawartych w umowie pożyczki bez biku i innych baz:
• harmonogram rat – terminarz płatności rat pożyczki online oraz wysokość konkretnych rat
• pożyczka krótkoterminowa – kwota pożyczki spłacanej jednorazowo przez pożyczkobiorcę
• strona internetowa pożyczkodawcy – strona znajdująca się pod adresem wonga.com
• tabela kosztów – tabela stanowiąca załącznik do umowy ramowej pożyczki – w niej wyszczególnione są warunki naliczania poszczególnych kosztów oraz wysokość prowizji
• trwały nośnik – ważne informacje przekazywane pożyczkobiorcy przez pożyczkodawcę w postaci pliku multimedialnego lub dokumentów w wersji papierowej
• wniosek o podwyższenie – wniosek składany przez pożyczkobiorcę o podwyższenie kwoty wypłaty i/lub zmianę terminu spłaty lub modyfikację przyjętego wcześnie harmonogramu spłat rat
Pożyczkobiorcą, który ma możliwość otrzymania pożyczki w ramach ramowej umowy pożyczki może być osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, mieszkająca w Polsce, posiada zarejestrowane konto na stronie internetowej pożyczkodawcy, złożyła prawidłowo wniosek o przyznanie pożyczki, zaakceptowała warunki umowy oraz koszty uwzględnione w tabeli opłat i prowizji, jak również uzyskała pozytywną decyzję o przyznaniu pożyczki.
W jakich przypadkach pożyczkodawca może odmówić pożyczkobiorcy wypłaty pożyczki? Dzieje się tak w przypadku gdy:
• zaistnieje negatywny wynik badania zdolności kredytowej pożyczkobiorcy
• pożyczkobiorca nie spłaca pożyczki w terminie
• pożyczkobiorca nie wyraził niezbędnych zgód na dokonanie pełnej zdolności kredytowej przez pożyczkodawcę
• pożyczkodawca stwierdzi, że pożyczkobiorca złożył niezgodne z prawdą oświadczenia lub przedstawiona przez niego dokumentacja nie jest pełna
• pożyczkobiorca niewłaściwie używa konta użytkownika lub udostępnia je osobom trzecim
• pożyczkobiorca naruszył postanowienia ramowej umowy pożyczki chwilówki
O podwyższenie kwoty wypłaty pożyczki, zmianę harmonogramu rat lub terminu spłaty, pożyczkobiorca wnioskować może za pośrednictwem interaktywnego formularza dostępnego na koncie użytkownika.
Jak wygląda kwestia prowizji i opłat za udzielenie pożyczki krótkoterminowej w Wonga? Pożyczkodawca nie nalicza odsetek kapitałowych od wypłat udzielonych pożyczkobiorcy. W przypadku pożyczki krótkoterminowej, wraz z jej spłatą, opłacana jest również prowizja. Z kolei w sytuacji, gdy zostanie przyznana pożyczka ratalna, wysokość prowizji dzielona jest przez liczbę rat oraz spłacana w każdej racie zgodnie z obowiązującym harmonogramem rat.
Ważne pozostaje to, że pożyczkodawca może w każdej chwili zaniechać pobierania prowizji lub zmniejszyć wysokość tejże prowizji.
Kwoty przyjmowane przez pożyczkodawcę na rzecz spłaty pożyczki krótkoterminowej następują w przedstawionej niżej kolejności:
1. zwrot kwoty kapitału wypłaty pożyczki
2. prowizja
3. odsetki należne od przeterminowanego zadłużenia (odsetki karne)
Każdy pożyczkobiorca dysponuje prawem do wcześniejszej spłaty pożyczki krótkoterminowej. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, wówczas pożyczkobiorca zostaje zwolniony z części opłat związanych z przyznaniem pożyczki o ten okres, o który skrócona została spłata zobowiązania finansowego.
Z czym musi się liczyć pożyczkobiorca, jeśli nie spłaca pożyczki w terminie? Przede wszystkim z naliczaniem odsetek karnych. Te równać się będą dwukrotności sumy aktualnej stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 5,5 punktami procentowymi (w stosunku rocznym).
Czynności windykacyjne, które uruchomić ma prawo pożyczkodawca, prezentują się następująco:
1. monit w formie SMS
2. monit w formie e-mail
3. automatyczna wiadomość głosowa pozostawiona poczcie głosowej
4. kontakt telefoniczny
5. monit listowny
6. wizyta w miejscu zamieszkania nierzetelnego pożyczkobiorcy
Informacja o zaległościach finansowych pożyczkobiorcy trafić może do rejestrów biur informacji gospodarczej wówczas, gdy dług przekracza wysokość 200 zł i istnieje od co najmniej 60 dni, przy czym jednocześnie upłynął przynajmniej miesiąc od wysłania pożyczkodawcy wezwania do zapłaty.
Pożyczkobiorcy przysługuje prawo do odstąpienia od umowy pożyczki w okresie 14 dni od momentu jej zawarcia. Odstąpienie następuje wówczas, gdy pożyczkobiorca złoży i wyśle na adres pożyczkodawcy stosowne oświadczenie. Przy tym jednak należy pamiętać, że wraz z wysłaniem odstąpienia od umowy pożyczki, pożyczkobiorca jest zobowiązany zwrócić pożyczkodawcy całą wypłaconą mu dotychczas kwotę pożyczki. Pożyczkobiorca ma czas na zwrot pożyczki w okresie 30 dni od dnia złożenia odstąpienia od umowy pożyczki.
Z kolei prawo do wypowiedzenia ramowej umowy pożyczki online przysługuje pożyczkobiorcy w terminie 30 dni od momentu jej zawarcia.
Na jakich zasadach odbywać się może korespondencja prowadzona między obiema stronami transakcji? Dokumenty przesyłane być mogą zarówno z wykorzystaniem poczty elektronicznej, jak również pocztą tradycyjną, na adres korespondencyjny wskazany przez pożyczkobiorcę.
O wszelkich zmianach w obszarze umowy ramowej pożyczki lub wysokości w tabeli kosztów i prowizji pożyczkodawca powinien powiadomić pożyczkobiorcę w terminie 14 dni od planowanego wejścia zmian w życie. Pożyczkobiorca nie musi się godzić na proponowane zmiany – wówczas jednak powinien wysłać stosowne oświadczenie na adres pożyczkodawcy. W takiej sytuacji planowane zmiany nie będą wiązać pożyczkobiorcy.
Pożyczkobiorca ma prawo składać reklamacje do pożyczkodawcy. Możliwe jest to zarówno za pośrednictwem e-maili, jak i telefonicznie, pisemnie czy z wykorzystaniem Live Chat’a na stronie internetowej pożyczkodawcy. Reklamacje rozpatrywane są niezwłocznie, w terminie 30 dni od momentu ich złożenia. Termin ten może jednak wydłużyć się maksymalnie do 60 dni, o czym pożyczkodawca powinien poinformować pożyczkobiorcę.
Załączniki do ramowej umowy pożyczki w Wonga to następujące dokumenty:
1. tabela kosztów
2. formularz informacyjny
3. wzór oświadczenia o odstąpieniu
4. potwierdzenie wypłaty
Komentarze, pytania, opinie:
<--- wszystkie dokumenty <--- dokumenty Wonga