Pożyczki chwilówki online - lista-firm.com.pl


Konsolidacja pożyczek chwilówek online

Konsolidacja kredytów i pożyczek chwilówek – czy i kiedy ma to sens?

        Osoby, które spłacają jakiekolwiek zadłużenia z pewnością spotkały się z pojęciem konsolidacji kredytów. Współcześnie jest to usługa, którą proponują nam banki i firmy pożyczkowe. Zabieg konsolidacji jest niewątpliwie interesujący, jednak należy zdawać sobie sprawę, że oprócz atutów ma on również swoje wady. Co warto wiedzieć o możliwości połączenia wielu kredytów w jeden? Kiedy jest to opłacalne, a kiedy lepiej zrezygnować?

Czym dokładnie jest kredyt konsolidacyjny?

        Modna ostatnio konsolidacja kredytów to nic innego jak połączenie kilku bądź kilkunastu zobowiązań finansowych w jedno. Konsolidację oferują nam banki, a także firmy pożyczkowe. Warto jednak mieć świadomość, że nie możemy połączyć ze sobą kredytów z banków i firm parabankowych. Dodatkowo w przypadku kredytów konsolidacyjnych nie zawsze możemy łączyć zobowiązania zaciągnięte w ramach jednego banku. W praktyce oznacza to, że jeżeli mamy dwa kredyty w banku X, ten sam bank nie udzieli nam kredytu konsolidacyjnego. Możemy za to starać się o niego w banku Y, który przejmie nasze dotychczasowe zobowiązania i wprowadzi nowe zasady ich spłaty.

>>> Najlepsze i najtańsze kredyty konsolidacyjne online <<<

Jakie są zalety kredytów konsolidacyjnych?

        Nie da się ukryć, że konsolidacja kredytów w wielu wypadkach jest rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym. Jej główną zaletą jest możliwość połączenia kilku, a nawet kilkunastu kredytów w jeden np chwilówek online na dowód. Dodatkowo oprocentowanie nowego kredytu jest zazwyczaj znacznie niższe. Wiele osób ceni sobie to uproszczenie procedur, gdyż pamiętanie o spłacie kilkunastu drobnych pożyczek w miesiącu potrafi być naprawdę uciążliwe. Kredyt konsolidacyjny pozwala na znaczne uproszczenie naszej sytuacji finansowej. Zdecydowanie trudniej jest zapomnieć o terminie zapłaty, kiedy mamy jeden kredyt, niż wówczas gdy jest ich znacznie więcej. Co więcej nowy bank pozwala nam na zmianę dnia, w którym spłacamy ratę, co może być ważne dla osób po zmianie pracy, rozliczających się na nowych zasadach. Dla wielu osób ważne jest, że przy okazji zaciągania kredytu konsolidacyjnego, istnieje szansa na uzyskanie dodatkowej gotówki. Część banków oferuje w takich sytuacjach dodatkową pożyczkę.
Kredyt tego typu jest prawdziwym wybawieniem dla osób, które zaciągnęły zbyt dużo zobowiązań finansowych i mają problemy z ich spłatą. Dzięki możliwości obniżenia oprocentowania wychodzenie z długów jest o wiele łatwiejsze.

Wady kredytów konsolidacyjnych.

        Ci, którzy uznali właśnie, że kredyt konsolidacyjny to idealna propozycja dla nich, powinni się na chwilę wstrzymać przed udaniem się do banku. Należy zdawać sobie sprawę, że zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe chcą zarobić i nie dają nam niczego za darmo. Tak jest i z kredytem konsolidacyjnym. Jego oprocentowanie jest wprawdzie niższe niż oprocentowanie innych naszych kredytów, jednak wydłużony zostaje czas spłaty zadłużenia. Dodatkowe miesiące to równocześnie wzrastające koszty kredytu. Choć więc raty są odpowiednio niższe, w ostatecznym rozrachunku zapłacimy znacznie więcej niż regulując wszystkie zobowiązania oddzielnie. Mitem jest również bardzo niskie oprocentowanie tego typu kredytów. Banki i internetowe firmy pożyczkowe za każdym razem analizują nasze zobowiązania finansowe i na ich podstawie ustalają wysokość oprocentowania. W praktyce jest ona nieco niższa niż ta, którą płacimy, jednak nie są to różnice diametralne.

kredyt konsolidacyjny Kredyt konsolidacyjny nie zostanie udzielony każdemu. Zanim banki zdecydują się podjąć tego typu współpracę, dokładnie sprawdzą naszą historię kredytową w BIK, KRD czy ERIF. Jeżeli nie jest ona idealna, prawdopodobnie spotkamy się z decyzją odmowną. Należy liczyć się również z tym, że niektóre instytucje bankowe udzielają kredytów konsolidacyjnych jedynie pod zastaw hipoteki. Jeżeli chcemy myśleć o połączeniu kilku kredytów, powinniśmy posiadać dom, mieszkanie lub inną nieruchomość, na której ustanowiona zostanie hipoteka.

Jeżeli zastanawiamy się nad kredytem hipotecznym, koniecznie pamiętajmy, że każda instytucja finansowa udziela kredytów do określonej kwoty, na przykład dwustu tysięcy złotych. W sytuacji, kiedy nasze zadłużenie jest wyższe, konsolidacja kredytów nie rozwiąże problemów. Inną kwestią, z której musimy zdawać sobie sprawę jest fakt, że banki mają również limit kredytów, które mogą zostać połączone w jedno zobowiązanie. To ile pożyczek może składać się na jeden kredyt konsolidacyjny jest zależne od poszczególnych banków. Warto zapoznać się z zasadami danej instytucji zanim złożymy wniosek o kredyt (co zostanie odnotowane w BIK).

Na co zwracać uwagę przy kredycie hipotecznym?

        Przed wzięciem kredytu hipotecznego, tak jak i przed jakimkolwiek zobowiązaniem finansowym warto się poważnie zastanowić. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie, czy oszczędzając nie jesteś w stanie samodzielnie spłacić swoich zobowiązań. Jeżeli jest to realne, nie warto zawracać sobie głowy kredytem konsolidacyjnym, gdyż w dłuższej perspektywie czasu wiąże się on z większymi wydatkami. W niektórych wypadkach takie rozwiązanie może doprowadzić do wejścia w spiralę zadłużeń. Są osoby, dla których zmniejszenie comiesięcznych rat kredytów będzie bodźcem do zaciągania kolejnych. Banki nie ułatwiają całej sytuacji, gdyż często do kredytu konsolidacyjnego dokładają dodatkowy produkt w postaci pieniędzy na dowolny cel. Kolejna pożyczka nie jest natomiast potrzebna osobie, która pragnie raz na zawsze wyjść z długów.

Dodatkowo banki udzielają kredytów konsolidacyjnych zazwyczaj na długi czas – często jest to nawet kilkadziesiąt lat. Zastanów się, czy nie lepiej jest dla Ciebie przez kilka – kilkanaście miesięcy zacisnąć pasa i spłacić wszystkie zobowiązania, czy spędzić z długami większą część swojego życia.

Dodano: 03/02/2018 Autor: Marlena Skalik    
Oceń artykuł od 1 do 5:Komentarze, pytania, opinie:Wszystkie publikacje:
Przedstawione opisy pożyczek nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.)
Nie gwarantujemy że podane informacje na stronie lista-firm.com.pl są aktualne i prawdziwe. lista-firm.com.pl nie udziela pożyczek, jest tylko pośrednikiem finansowym.
Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za Państwa decyzje i ich następstwa. Zawsze należy czytać umowy pożyczek, sprawdzać samemu RRSO i stosować się do warunków pożyczek.