Pożyczki chwilówki online - lista-firm.com.pl


Samochód w leasing czy za pożyczkę

Lepiej kupić samochód na raty czy wziąć w leasing?

        Samochód jest jednym ze sprzętów, które są niezbędne w większości firm. Niezależnie od tego, czy Twoje przedsiębiorstwo zajmuje się transportem, czy nie możesz śmiało przypuszczać, że auto bardzo usprawni jego działania. Problemem jest jednak jego zakup – często bardzo kosztowny. Większości właścicieli małych lub nowo powstałych firm nie stać na to, żeby samodzielnie zapłacić za środek transportu. Stają oni przed dylematem – wziąć pożyczkę samochodową lub ubiegać się o leasing. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które rozwiązanie jest bardziej korzystne. Wybór jest uzależniony indywidualnymi czynnikami.

Leasing coraz popularniejszy w Polsce

        Leasing to sposób na pozyskiwanie dóbr, który cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród właścicieli małych i średnich firm. Jego istotą jest udostępnienie leasingobiorcy dowolnych dóbr w zamian za comiesięczne opłaty. Przedmiot leasingu przez cały czas trwania umowy pozostaje własnością firmy leasingowej, jednak leasingobiorca po spłacie wszystkich rat ma prawo do jego wykupienia. Na początku współpracy jest również zobowiązany do uiszczenia określonej przez leasingodawcę opłaty początkowej. Dodatkowo firma leasingowa ma wobec swoich klientów określone wymagania – są oni na przykład zobowiązani do wykonywania przeglądów i napraw sprzętu w wyznaczonym czasie.
        Wzięcie pożyczki na pierwszy rzut oka może wydawać się mniej skomplikowane. Po podpisaniu umowy jego przedmiot staje się własnością pożyczkobiorcy, którego obowiązkiem jest jedynie spłacanie rat kredytu. Poza tym może on dysponować nim wedle swojego uznania. Problem w tym, że wiele młodych przedsiębiorstw nie może liczyć na uzyskanie pożyczki. Przepisy prawa bankowego uległy w ostatnich latach zaostrzeniu, co zaowocowało bardzo rygorystyczną selekcją klientów, którym udzielane są kredyty. Mała lub średnia firma, która dopiero rozpoczyna swoją działalność gospodarczą musi liczyć się z decyzją odmowną. Wówczas jedyną szansą na pozyskanie niezbędnego firmie pojazdu jest leasing. Nie jest to rozwiązanie pozbawione wad, a jednak często jedyne dostępne.

Kto zyska na leasingu?

        To czy leasing będzie dla nas korzystny zależy od wielu czynników. Przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę:
• dochody firmy,
• kwestie podatkowe,
czas trwania umowy,
• dostępność innych źródeł finansowania.

        Kiedy myślimy o leasingu powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie zawsze jest to rozwiązanie korzystne z punktu widzenia finansowego. Często okazuje się, że w ostatecznym rozrachunku wzięcie samochodu w leasing jest znacznie droższe niż pożyczka. Taka metoda na pozyskiwanie dóbr może opłacać się firmom, które korzystają z podatku progresywnego i zaliczają się do pierwszego progu podatkowego. W takiej sytuacji można skorzystać ze zaliczenia rat leasingu do kosztów uzyskania przychodu. Dodatkowo takie rozwiązanie opłaca się w przypadku dłuższej umowy.
        Ponadto leasing opłaca się wszystkim tym, którzy nie mają szans na uzyskanie pojazdu w inny sposób. Trzeba pamiętać, że ten sposób jest powszechnie dostępny. Warunki, które trzeba spełnić przy ubieganiu się o leasing są znacznie mniej restrykcyjne niż w przypadku pożyczki. Leasing jest możliwy bez dużego wkładu własnego, a brak gotówki jest jednym z najpoważniejszych problemów przy rozpoczynaniu swojej działalności gospodarczej. Tutaj z pomocą na tymczasowy brak gotówki może przyjść pożyczka na zakup samochodu przez Internet, często darmowa.

Plusy i minusy leasingu

Leasing – jakie ma minusy?

        Leasing nie jest pozbawiony wad, o czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z pomocy firmy leasingowej. Często wymienianymi niedogodnościami są takie aspekty jak:
• fakt, że przedmiot leasingu przez cały czas trwania umowy jest własnością leasingodawcy,
• zobowiązania, które leasingodawca nakłada na leasingobiorcę,
• wyższy ostateczny koszt przedmiotu,
• konieczność uiszczenia opłaty początkowej w wysokości ustalonej przez leasingodawcę.

        Właściciel firmy, który bierze samochód w leasing musi liczyć się z wieloma niedogodnościami. Kiedy firma leasingowa uważa, że przeglądu auta należy dokonywać co dwa miesiące i zamieści ten aspekt w umowie – leasingobiorca będzie zobowiązany na własny koszt takich przeglądów dokonywać. Również do niego należą wszystkie naprawy. W praktyce może to oznaczać, że koszty leasingu są znacznie wyższe niż początkowo myśleliśmy.
Firma leasingowa może wedle uznania określić wysokość opłaty początkowej, dlatego niektóre oferty leasingu auta nie są dostępne dla wszystkich.         Również ostateczny koszt przedmiotu jest często wyższy niż w sytuacji, kiedy wzięlibyśmy go na kredyt. Z tego względu leasing nie cieszy się popularnością wśród dużych i posiadających pokaźne dochody firm. Dysponują one wystarczającymi środkami, żeby zakupić pojazd za gotówkę, mają także ogromne szanse na uzyskanie pożyczki. Ponadto takie firmy korzystają z podatku liniowego, przy którym nie można skorzystać z możliwości odliczenia części kosztów leasingu od podatku. Dla takich przedsiębiorstw leasing nie jest rozwiązaniem atrakcyjnym.

Jak uzyskać leasing?

        Uzyskanie leasingu zazwyczaj nie jest skomplikowane. Jeżeli myślimy o takim sposobie na pozyskanie auta powinniśmy:
• przeanalizować sytuację finansową naszej firmy,
• wykluczyć możliwość otrzymania pożyczki online,
• porównać oferty firm leasingowych,
• skontaktować się z wybranym leasingodawcą,
• ustalić warunki leasingu,
• poczekać na decyzję leasingodawcy,
• podpisać umowę,
• uiścić opłatę początkową,
• przy braku płynności finansowej skorzystanie z chwilówek,
• rozpocząć spłacanie rat.

>>> Pobierz i zobacz przykładową umowę leasingu w pdf do druku<<<
Przykładowa umowa leasingu w pdf

        Należy mieć świadomość, że oferty poszczególnych firm leasingowych mogą znacznie się między sobą różnić. W praktyce oznacza to, że możemy wśród nich znaleźć te bardzo atrakcyjne, możemy również przepłacić. Przed nawiązaniem współpracy warto porównać oferty kilku, a nawet kilkunastu firma tego typu. Dobrze jest posłuchać co mają do powiedzenia osoby, które korzystały już z usług danej firmy. Jeżeli zależy nam na wynegocjowaniu jak najatrakcyjniejszej ceny możemy spróbować negocjować warunki współpracy. Obecnie na rynku funkcjonuje coraz więcej firm zajmujących się leasingiem. Coraz większa konkurencja sprawia, że starają się uczynić swoją ofertę atrakcyjną dla klienta.

Pożyczka czy leasing - co lepsze?

        Wyobraźmy sobie sytuację, że mamy szanse na uzyskanie pożyczki i stajemy przed wyborem – wziąć auto w leasing, czy zdecydować się na pożyczkę. W takiej sytuacji wiele czynników przemawia za pożyczką. Przede wszystkim zazwyczaj jest ona tańsza, a auto od razu po podpisaniu umowy staje się naszą własnością. Należy się jednak zastanowić, czy samochód będzie główną inwestycją naszej firmy w najbliższym czasie. Jeżeli tak – możemy z czystym sumieniem zdecydować się na współpracę z bankiem. Kiedy jednak zamierzamy ubiegać się o więcej pożyczek lub chwilówek, ten jeden może zmniejszyć nasze szanse na uzyskanie kolejnych. W takim przypadku leasing wydaje się rozwiązaniem bezpieczniejszym.
        Podpisanie umowy o leasing nie zmniejsza naszych możliwości kredytowych, dlatego pomimo nieco większych kosztów warto zastanowić się, czy ostatecznie nie opłaci się on nam bardziej.Dodano: 18/05/2017 Autor: Agata Tomaszewska    
Oceń artykuł od 1 do 5:Komentarze, pytania, opinie:Wszystkie publikacje:
Przedstawione opisy pożyczek nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.)
Nie gwarantujemy że podane informacje na stronie lista-firm.com.pl są aktualne i prawdziwe. lista-firm.com.pl nie udziela pożyczek, jest tylko pośrednikiem finansowym.
Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za Państwa decyzje i ich następstwa. Zawsze należy czytać umowy pożyczek, sprawdzać samemu RRSO i stosować się do warunków pożyczek.