Pożyczki chwilówki online - lista-firm.com.pl


UOKiK

Co to jest windykacja wewnętrzna?

        Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów funkcjonuje w Polsce pod skróconą nazwą UOKiK. Jest urzędem antymonopolowym, będącym równocześnie centralnym organem administracji rządowej. Podstawą prawną do jego działania pozostaje ustawa z 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów.

UOKiK jest bardzo ważnym urzędem nie tylko z punktu widzenia samych konsumentów, ale również przedsiębiorców. To dla tej drugiej grupy właśnie gwarantuje pełną ochronę konkurencji oraz wprowadza ograniczenia antymonopolowe. Z myślą o dobrze konsumentów z kolei prowadzi działania związane z ochroną zbiorowych interesów konsumentów, dba o ogólne bezpieczeństwo produktów pozostających w obrocie handlowym, jak również zajmuje się wszelkimi niedozwolonymi postanowieniami czy klauzulami zawartymi w różnorodnych umowach.
Do tego do głównych obowiązków UOKiK należą również kontrola wyrobów, prowadzenie rejestrów produktów niezgodnych z aktualnie obowiązującymi normami czy zarządzanie systemem monitorowania oraz kontroli jakości paliw ciekłych.

Działaniem urzędu pozostaje także podawanie do wiadomości publicznej wszystkich stwierdzonych nieprawidłowości. Wszystko w trosce o to, by potencjalni konsumenci, również Ci korzystający z pożyczek chwilówek online zainteresowani dostępem do konkretnych produktów czy usług wiedzieli, że nie są one godne ich uwagi.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajmuje się również przyznawaniem Certyfikatu Konsumenckiego Dobra Opinia. Aby móc taki otrzymać, przedsiębiorca powinien zgłosić prowadzoną przez siebie firmę do weryfikacji urzędowej.

Dodano: 06/12/2018 Autor: Magdalena Skalik    
Oceń artykuł od 1 do 5:Komentarze, pytania, opinie:


<--- zobacz cały słownik pożyczkowy

Przedstawione opisy pożyczek nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.)
Nie gwarantujemy że podane informacje na stronie lista-firm.com.pl są aktualne i prawdziwe. lista-firm.com.pl nie udziela pożyczek, jest tylko pośrednikiem finansowym.
Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za Państwa decyzje i ich następstwa. Zawsze należy czytać umowy pożyczek, sprawdzać samemu RRSO i stosować się do warunków pożyczek.