Pożyczki chwilówki online - lista-firm.com.pl


Kredyt bankowy logo

Co to jest kredyt?

       Kredytem jest to umowa zawarta między bankiem a osobą, firmą bądź instytucją potrzebującą określonej sumy pieniędzy. Bank udostępnia tej osobie określoną wcześniej kwotę na wyznaczony cel, a osoba ta zobowiązana jest daną kwotę zwrócić w określonym wcześniej terminie z określonymi w umowie odsetkami.

Tylko bank może udzielać kredytów

        Pojęcie to mylone jest często z pojęciem pożyczki. Różnica między tymi pojęciami jest taka, że pożyczki może udzielić każda osoba bądź instytucja, która daną sumę pieniędzy posiada, natomiast kredytu w Polsce nie może udzielić każdy. Kredytów zgodnie z polskim prawem udzielają banki, instytucje kredytowe oraz Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe. W ofercie SKOK-u możemy znaleźć np. kredyty mieszkaniowe. W umowie kredytowej muszą się znaleźć kwota, termin spłaty oraz wysokość odsetek i prowizji. Bank zobowiązuje się oddać kredytobiorcy do dyspozycji określoną sumę pieniężną na określony czas. Są to środki zdeponowane przez innych klientów. Osoba wnioskująca o kredyt musi podać kwotę jakiej potrzebuje, cel na jaki chce ją przeznaczyć, termin spłaty oraz określić swoją sytuację finansową. Określa się również formę zabezpieczenia w przypadku nie wywiązania się z umowy. Realizacja takiej umowy rozpoczyna się wnioskiem o kredyt, następnie weryfikowana jest zdolność kredytowa, jeśli odpowiedź banku jest pozytywna- podpisywana jest umowa. Istnieje kilka rodzajów kredytów, ze względu na ich cel oraz kredytobiorcę, są to przykładowo kredyty hipoteczne, inwestycyjne bądź konsumenckie. Inny rodzaj kredytu zaciągniemy, gdy chcemy wybudować lub kupić dom, inny kiedy chcemy w coś zainwestować, a jeszcze inny przykładowo na zakup samochodu. Ze względu na czas spłaty można wyróżnić:

• Kredyty krótkoterminowe - kredyty takie muszą zostać spłacone do roku
• Kredyty średnioterminowe - obowiązek spłaty od 1 do 3 lat
• Kredyty długoterminowe - udzielane na okres powyżej 3 lat

        Kredyt bankowy Wybór odpowiedniego kredytu nie jest wcale łatwą sprawą, stąd też możemy zasięgnąć pomocy u doradcy kredytowego. Zawód tego rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat. Osoba taka może nam porównać wiele ofert i wybrać tę najkorzystniejszą i nierzadko może nas uchronić przed wielkim błędem. W sieci możemy również znaleźć tzw. kalkulatory kredytowe, które pomogą nam policzyć kwotę odsetek, jakie będziemy musieli zapłacić. Przy zaciąganiu kredytu należy zwrócić uwagę na to, żeby nie popełnić kilku podstawowych błędów. Jednym z nich jest przykładowo sytuacja, gdy składamy wnioski o kredyt do tylu banków ile tylko się da. Sytuacja ta działa na naszą niekorzyść, ponieważ bank wie, ile takich wniosków złożyliśmy, natomiast nie wie ile takich kredytów nam przydzielono. Niekorzystne dla nas może okazać się również wychodzenie z założenia, że skoro nigdy nie zaciągaliśmy żadnego kredytu to bank bez problemu nam go udzieli. Rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej, bowiem jeśli nigdy nie mieliśmy żadnego kredytu bank nie wie czy jesteśmy w stanie kredyt spłacić. Bardzo ważną sprawą jest oczywiście dokładne czytanie umowy, którą podpisujemy, wszystkich aneksów, a jeśli czegoś nie rozumiemy należy skonsultować się z osobą bardziej doświadczoną. Jest to bowiem bardzo ważna decyzja, która źle podjęta może ciągnąć się za nami do końca życia.


Dodano: 18/06/2017 Autor: Agata Tomaszewska    
Oceń artykuł od 1 do 5:Komentarze, pytania, opinie:


<--- zobacz cały słownik pożyczkowy

Przedstawione opisy pożyczek nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.)
Nie gwarantujemy że podane informacje na stronie lista-firm.com.pl są aktualne i prawdziwe. lista-firm.com.pl nie udziela pożyczek, jest tylko pośrednikiem finansowym.
Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za Państwa decyzje i ich następstwa. Zawsze należy czytać umowy pożyczek, sprawdzać samemu RRSO i stosować się do warunków pożyczek.