Pożyczki chwilówki online - lista-firm.com.pl


Pożyczka logo

Co to jest pożyczka? Czym jest pożyczka internetowa? Jak dostać pożyczkę online?

        Pożyczka jest to usługa finansowa, polegająca na udzieleniu kredytu zainteresowanej osobie. Najczęściej organem udzielającym pożyczek jest bank, jednak w ostatnich czasach wolny rynek sprawił że pojawiły się firmy które oferują udzielanie pożyczek przez Internet, mogą to być pożyczki ratalne lub z jednorazową spłatą. Pożyczka przyznawana jest na ściśle określonych warunkach zawartych w umowie, ponadto każdy ma prawo do odstąpienia od umowy pożyczki w terminie 14 dni od jej zawarcia.

        Pożyczka gotówkowa online W naszym życiu bywa różnie. Często zdarza się tak, że po prostu brakuje nam pieniędzy. A czasem nie starcza nam nawet od pierwszego do pierwszego. Niekiedy chcemy zwyczajnie coś kupić, czy wyremontować mieszkanie itp. Nagle pojawiają się niespodziewane wydatki. Takich sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie mamy kasy. A mimo to musimy szybko zadziałać. I co wtedy? Nie ma się do kogo zwrócić. Nic nam już nie pozostaje. Jedynym rozwiązaniem staje się wówczas wzięcie pożyczki. I właśnie w tym celu udajemy się do banku lub do coraz bardziej popularnych firm udzielających szybkich darmowych chwilówek online jak NetCredit, Vivus, ViaSMS, MonedoNow, Ferratum, Wandoo, SuperGrosz i wiele innych.

        W gruncie rzeczy już samo słowo pożyczka ma bardzo szerokie znaczenie. Jest to transakcja, która polega na udzieleniu konkretnej osobie pieniędzy, lub przedmiotów na pewien okres czasu. Ich przyznawaniem zajmują się między innymi banki oraz ciągle nowo powstające firmy. Korzystają z nich często zwykli, przeciętni ludzie oraz niektóre firmy. Zazwyczaj potrzebują gotówki, od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Pod względem formalnym pożyczka stanowi umowę zawartą pomiędzy pożyczkobiorcą, a daną instytucją finansową. W praktyce wygląda to tak, że pożyczkodawca przekazuje klientowi określoną kwotę. Ten zaś zobowiązuje się do tego, iż będzie ją spłacał w wyznaczonym terminie. Możemy bowiem wziąć pożyczkę na miesiąc, sześć miesięcy, rok, półtora, dwa lata. A niekiedy nawet i więcej. Wynika to z wielu czynników. W zależności od oprocentowania jakie mamy w skali roku a także od tego, jakie mamy dochody. I oczywiście od wysokości kwoty jaką pożyczamy. Lepiej im jest ona mniejsza. Wtedy mam mniej do oddania.

        A jeśli już jesteśmy przy tym temacie to warto było by wspomnieć tutaj jeszcze o jednym. Pożyczka i kredyt to dwa zupełnie różne terminy. W zasadzie dotyczą jednego. Związane są z pożyczaniem pieniędzy ludziom. Współcześnie wielu z nas po prostu je myli. I należało by zwrócić na to uwagę. Często używamy ich synonimicznie. Traktujemy je jako te same pojęcia. Stosujemy zamiennie, jedno zamiast drugiego, itp. Obecnie mówiąc pożyczka mamy na myśli kredyt. Niestety jest to błędne. Owszem mają wspólne cechy. Jednak różnią się od siebie. Zależy to wielu czynników. Wpływa na to między innymi: rodzaj instytucji udzielającej, sposób prowadzenia formalności, zasady udzielania. Po pierwsze zacznijmy od tego, że kredyty przydziela tylko i wyłącznie bank. Żadna inna instytucja nie ma takiej możliwości. Chociażby i nawet chciała. Natomiast pożyczkę możemy wziąć w zasadzie wszędzie: zarówno w banku jak i w jakiejkolwiek dowolnej firmie, parabanku. Ponadto banki mają sztywne procedury, których z reguły ściśle się trzymają. Dokładnie sprawdzają swoich klientów, aby udzielić im jakiejkolwiek pożyczki. Zanim ją przyznają muszą wiedzieć, czy nie jesteśmy nigdzie zadłużeni, nie mamy komornika. Wykonują to według określonych wytycznych.

        Pożyczka pozabankowa bez BIK Jeśli chodzi o kwestie formalne, to coraz częściej korzystamy z usług firm pożyczkowych. Nie wymagają podawania celu, na jaki pożyczka ma zostać przeznaczona. Chociaż niektóre z nich wykorzystują cel jako element tzw. Marketingu. Czasami idąc widzimy na tablicy hasło: ,,Pożyczka na dowolny cel.” Chodzi tutaj o to, aby zareklamować firmę i sprzedać jak najwięcej produktów. Ponadto takie firmy nie wymagają poręczyciela. Pożyczki takie posiadają wysoki procent, dlatego lepiej jest wziąć niedużą kwotę i w miarę sprawnie ją spłacić. Wtedy nie naliczą nam aż tak dużych kosztów.

        Setki ludzi na całym świecie bierze pożyczki. Najczęściej jest to ich jedyne wyjście z trudnej sytuacji. W wielu przypadkach z reguły są to małe kwoty rzędu kilkaset złotych. Ponadto większość z nich oddaje je w stosunkowo niedługim czasie (np. w ciągu zaledwie kilku miesięcy, pół roku). Łatwiej i szybciej jest dostać pożyczkę w firmie udzielającej chwilówek na dowód, niż w banku. W banku zwykle długo się czeka na decyzje. Tutaj z kolei, bez żadnych formalności od razu dostajemy pieniądze.


Dodano: 18/05/2017 Autor: Marek Ciechanowski    
Oceń artykuł od 1 do 5:Komentarze, pytania, opinie:


<--- zobacz cały słownik pożyczkowy

Przedstawione opisy pożyczek nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.)
Nie gwarantujemy że podane informacje na stronie lista-firm.com.pl są aktualne i prawdziwe. lista-firm.com.pl nie udziela pożyczek, jest tylko pośrednikiem finansowym.
Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za Państwa decyzje i ich następstwa. Zawsze należy czytać umowy pożyczek, sprawdzać samemu RRSO i stosować się do warunków pożyczek.