Pożyczki chwilówki online - lista-firm.com.pl


Pożyczka refinansująca

Co to jest pożyczka refinansująca?

        Pożyczka refinansująca to stosunkowo młody produkt na rynku ofert finansowych. Pojęcie pojawiło się wraz z wprowadzeniem ustawy antylichwiarskiej i nie istniało pod tą nazwą do marca 2016 roku. Do 11 marca właśnie większość firm pożyczkowych oferowało swoim klientom różnorodne formy prolongowania chwilówek – z momentem wejścia w życie ustawy, większość z nich zastąpiła te opcje pożyczką refinansującą właśnie. Czym jest ona w istocie? Najkrócej mówiąc – to rozwiązanie dedykowane tym osobom, które borykają się z problemami nieterminowych spłat pożyczek. Tym samym otrzymują więc możliwość zaciągnięcia kolejnej pożyczki – refinansującej – rzecz jasna u innego pożyczkodawcy, choć najczęściej należącego do tej samej grupy kapitałowej, co wcześniejszy pożyczkodawca.

        Wysokość pożyczki refinansujące zazwyczaj równa się wysokości istniejących już zaległych zobowiązań finansowych, a zasady jej spłaty są często takie same, jak przy pierwszej chwilówce. W praktyce jednak, zaciągnięcie pożyczki refinansującej wiąże się z podwójną prowizją za daną pożyczkę. Jednocześnie też opóźnia moment wszczęcia możliwych czynności windykacyjnych.

        Decydując się na zaciągnięcie pożyczki refinansującej należy zdawać sobie z tego sprawę, że tych pieniędzy nie otrzymamy na konto. Kwota całkowitego zobowiązania finansowego, której nie możemy spłacić zostanie przelana na konto bankowe pierwszego pożyczkodawcy, a my będziemy musieli spłacić dług u tego, który zaoferował nam pożyczkę refinansującą. I to z drugim pożyczkodawcą ustala się wszelkie szczegóły dotyczące spłaty pożyczki. Koszty pożyczki refinansującej mogą być bardzo różne – uzależnione są od tego, o jak duży zastrzyk gotówki wnioskujemy oraz na ile czasu chcemy rozłożyć tę spłatę. Firmy pożyczkowe udzielające pożyczek refinansujących mają jednak szczegółowo opracowane i przygotowane cenniki w tej dziedzinie.

        Pojawienie się pożyczek refinansujących na rynku finansowym w dużej mierze wiązało się z ograniczeniem limitu pożyczkowego. W myśl ustawy z 11 marca 2016 roku, każdy pożyczkodawca może skorzystać z jednego limitu pożyczkowego. A w jego skład wchodzą wszystkie opłaty związane z pożyczaniem pieniędzy, jak koszty finansowania przedłużonych terminów spłaty.


Dodano: 27/02/2018 Autor: Mateusz Bogacz    
Oceń artykuł od 1 do 5:Komentarze, pytania, opinie:


<--- zobacz cały słownik pożyczkowy

Przedstawione opisy pożyczek nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.)
Nie gwarantujemy że podane informacje na stronie lista-firm.com.pl są aktualne i prawdziwe. lista-firm.com.pl nie udziela pożyczek, jest tylko pośrednikiem finansowym.
Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za Państwa decyzje i ich następstwa. Zawsze należy czytać umowy pożyczek, sprawdzać samemu RRSO i stosować się do warunków pożyczek.